اعتلای نوین مبارزات جنبش دانشجویی در سالگرد 16 آذر

اعتلای نوین مبارزات جنبش دانشجویی در سالگرد 16 آذر

بیانیه شورای دموکراسی خواهان ایران

اعتلای نوین مبارزات جنبش دانشجویی در سالگرد 16 آذر

از 16 آذر سال 1332 که سر آغاز مبارزات جنبش دانشجویی کشور بوده است، دانشگاهها به محلی برای طرح مسائل بنیادین سیاسی و اجتماعی بدل گشته اند. دانشجویان همواره در صف اول مبارزات آزادیخواهانه قرار داشته و جنبش خاص خود را پدید آورده اند. این جنبش در برهه های مختلف تاریخی در کنار سایر جنبشهای کشور توانسته است نقش و رسالت خود را بعنوان یکی از پیشگامان آزادی و عدالت ایفاء نمایند. این رسم حکومتهای مستبد است که طبقه فرهیخته و انتلکتوئل و دانشگاهیان جامعه را همواره مورد سرکوب قرار دهد و اکنون قرین به چهار دهه خفقان سیاسی و اجتماعی و فقر اقتصادی، و آنومی اجتماعی که توسط استبداد ولایت مطلقه فقیه و نظام فاسد و فرسوده جمهوری اسلامی بر مردم کشور ما تحمیل شده است، بار دیگر واکنش مثبت جنبش دانشجویی برای پاسخگویی به ندای یاری جنبشهای اعتراضی سراسر کشور به یک ضرورت اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. جنبشهای اجتماعی اعتراضی در این دوره از تاریخ گویای واقعیتهای ملموس از زندگی محنت بار مردمانی گرسنه است که بنام کارگر و زحمتکش و جوانان بدون شغل به فقر مطلق کشانده شده اند. اعتراضات معلمان کشور حکایت فقری است که دامنگیر این قشر آموزگار و دانشور دلسوز شده که به اندازه جایگاه و شان اجتماعیشان از حقوق حقه خود برخوردار نیستند. جنبش اعتراضی زنان کشور در واکنش به خباثتهای حکومتی است که در قاموس دین خود، زن را به نیمه ای از انسان بدل کرده است، همه و همه در کنار مردمانی که زیر مهمیز حکومتی جبار ناچار به بی آبی و تنفس هوای آلوده که از فضای سیاسی حاکم بر کشور سرچشمه گرفته است، در جامعه در حال فرو پاشی و کشوری در حال ویرانی رنج می برند.

دانشجویان آگاه کشور

اکنون وارد دورانی از مبارزات و مقاومتهای اجتماعی غیر خشونت بار و مسالمت آمیزی می شویم که پایان آن نوید آزادی مردم و کشور از دام حکومتی فاسد است و سهم شما عزیزان در این تحول شگرف و نوین بسیار افزونتر میباشد. برای انسجام هرچه بیشتر پیشگامان دانشجو در دانشگاههای سراسر کشور از کردستان، بلوچستان، اهواز، لرستان، ترکمن صحرا، آذربایجان، تهران و خراسان، شیراز و اصفهان به هم می پیوندند تا راه مبارزه و مقاومت برای جنبشهای سراسری دیگر طبقات و اقشار جامعه هموار شود. اعتراضات سراسری دانشجویان و اقدام برای پیوند تمام جنبشهای اعتراضی بر علیه حکومت مستبد جمهوری اسلامی پاشنه آشیل این حکومت جبار است. حکومتی که نه تنها به مردم خود خیانت کرده است، بلکه عرصه زندگی اجتماعی بر ملتهای دیگر در خاورمیانه را تنگ نموده و خانه و کشانه آنها را ویران کرده است.

شورای دموکراسی خواهان ایران بطور قاطع از مبارزات حق طلبانه دانشجویان در سراسر کشور حمایت کرده و از هر اقدامی در پشتیبانی از این نسل جوان، آگاه و پیشرو خود داری نخواهد کرد.

زنده باد آزادی

شورای دموکراسی خواهان ایران

نوشته های مرتبط

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار