ترور اعضای دو حزب دموکرات کردستان حدک و حدکا توسط جمهوری اسلامی محکوم است

ترور اعضای دو حزب دموکرات کردستان حدک و حدکا توسط جمهوری اسلامی محکوم است

بار دیگر دستگاه ترور جمهوری اسلامی بکار افتاد تا بر فرض محال خود از سقوط محتوم نظام جلوگیری نماید. تکرار عمل شنیع ترور انسانها بدست عوامل مزدور جمهوری اسلامی نه نشان از قدرت که نشان از ترس و وحشتی است که تمام پیکره نظام در حال فروپاشی جمهوری اسلامی را در بر گرفته است. ترور عضوحزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) بنام صباح رحمانی فرزند جوان صلاح رحمانی که بر  اثر بمب جاسازی شده در اتوموبیل جان سپرد و صلاح رحمانی بشدت مجروح شد. همچنین قادر قادری از کادرهای حزب دموکرات کردستان (حدک) هدف تیراندازی مستقیم قرار گرفته و ترور شده است.  این ترورها در حالی صورت گرفته است که حکومت  از فرجام تلخ خود آگاهی دارد. حکومت بخوبی می داند که یکی از مهمترین نیروهای اجتماعی و سیاسی ایران در حوزه کردستان در هر دوره تاریخی نقش موثری ایفاء کرده و نتیجه گیری از تداوم سیاست سرکوب را برای جمهوری اسلامی سخت کرده است.  به همین دلیل در این مرحله که جامعه ایران بصورت سراسری و گسترده وارد فاز اعتراضات اجتماعی شده است، حکومت از قویترین نقاط ژئوپلیتیک ایران و مردمانی از جنس اعتراض یعنی کرد، بلوچ، عرب، لر، ترک ،فارس و ….. بشدت به هراس افتاده است. مبارزات، مقاومتها و نفوذ احزاب کرد در جامعه کردستان ایران به  مرکزی تبدیل شده است که بواقع میتواند بعنوان یکی از نقاط و مناطق  تعیین کننده سرنوشت جمهوری اسلامی محسوب شود. بیهوده نیست که جمهوری اسلامی به منظور جلوگیری از عاقبتی سخت دست به ترور مبارزان و اعضای احزاب کرد می زند.

جمهوری اسلامی باید بداند که با راه اندازی دستگاه ترور و انسان کشی در خارج از مرزها قادر به جلوگیری از فروپاشی نظام فاسد خود نخواهد بود. نمونه کشتارجوانان کشور در خیابانها ایران و جنبش دی ماه و قتل و عام زندانیان در زندانها تحت عناوین خودکشی، سکته و یا هر فریب دیگری هر گز نخواهد توانست جلوی جنبشهای پیشرونده و اعتراضات ضد استبدادی کنونی را بگیرد.

دولت اقلیم کردستان و دولت عراق باید نسبت به اعمال تروریستی علنی عوامل جمهوری اسلامی در کردستان عراق واکنش نشان داده و از احزاب کرد ایرانی براساس کنوانسیون بین المللی حمایت نمایند. سازمانها و دولتهای دموکراتیک جهان باید نسبت به اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی در کشورعراق بعنوان کشور ثالث مطابق قوانین بین المللی هشدار دهند. بدیهی است جمهوری اسلامی در تلاش است تا این احزاب را به رویارویی نظامی بکشاند تا در مقابل جامعه جهانی آنها را متهم به حمله مسلحانه نموده و خود را از مخمصه اقدامات تروریستی رهایی بخشد. به این دلیل مسجل است تا کنون نشان داده شد که محور اصلی احزاب کرد ایرانی، مبارزات سیاسی بر علیه سیاستهای ضد بشری حکومت مستبد بوده است و این مبارزات زمینه های اجتماعی گسترده ای در سراسر کردستان و ایران پیدا کرده است.

شورای دموکراسی خواهان ایران ترور دو تن از مبارزان و فعالانی که اعضای دو حزب دموکرات کردستان حدک و حدکا بودند را بشدت محکوم نموده  و جمهوری تروریستی اسلامی را در مقابل این اعمال جنایتکارانه مسئول و پاسخگو می داند.

دبیر خانه شورای دموکراسی خواهان ایران

احزاب متحد شورای دمکراسی خواهان ایران

  • جبهه دموکراتیک ایران
  • جبهه متحد بلوچستان
  • جنبش همبستگی ستم دیدگان دادخواه.
  • سازمان فرهنگی و سياسى خلق تورکمن
  • حزب اتحاد بختيارى و لرستانات
  • حزب دموکراتیک تضامن اهواز
  • حزب دموکرات کردستان
  • حزب کومله کردستان ایران
  • حزب مردم بلوچستان
  • سازمان فرهنگی و سياسى آذربایجان

نوشته های مرتبط

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار