بیانیه شورای دموکراسی خواهان ایران در حمایت از اعتصاب کامیونداران کشور

بیانیه شورای دموکراسی خواهان ایران در حمایت از اعتصاب کامیونداران کشور

از اعتصاب سراسری کامیون داران حمایت می کنیم

بحران رو به تزاید اقتصادی که بر اثر بی مبالاتی و بی کفایتی جمهوری اسلامی، کل اقتصاد کشور را در بر گرفته است بر تمام بخشهای اجتماعی جامعه تاثیرات مخربی بر جای گذاشته است. صنف کامیون داران کشور که از جمله زحمت کشان جامعه محسوب می شوند، هدف این بحران سخت قرار گرفته و لاجرم همچون کارگران و سایر قشرهای اجتماعی مجبور به تمرد از سیستم در هم ریخته اقتصادی و اجتماعی و نافرمانی از ساختار ناکارآمد سیاسی و اقتصادى جمهوری اسلامی شده اند. تورم و گرانی از یکسو و افزایش کمیسیونهای دولتی و بیمه، در یک محاسبه سرانگشتی چیزی بجز فرسودگی جسم و جان و خستگی مزمن بر تن این زحمتکشان برجای نگذاشته است و قوت و معیشت زن و فرزندانشان همچون معلمان، کارگران و همه کارمندان حقوق بگیر، سفره های آنها را نیز از نان تهی کرده است.

جمهوری اسلامی بعنوان یک حکومت فاسد، رانت خوار و سرکوبگر، همچون سرتاسر دوران چهل سال گذشته هیچ مسئولیتی در قبال جامعه ایران نپذیرفته و هیچ تعهدی به مردم ایران ندارد. در چنین شرایطی این حق مردم ایران است، حاکمیت فاسدی را که شیرازه نظم اجتماعی و اقتصادی را از هم پاشیده است به پاسخگویی وادار نماید. کامیون داران سراسر ایران با اتحاد خود نشان داده اند که نباید در مقابل چنین حکومتی با تضرع رفتار کنند. ادامه اعتصاب کامیونداران به دارندگان دیگر ارگان های حمل و نقل نظیر رانندگان اتوبوسها و تاکسی داران این شجاعت را می دهد که به صف اعتصاب کنندگان بپیوندند و این مسیر سخت را با همدیگر و با همبستگی بپیمایند. به هیچ وجه دور از واقعیت نیست که بزودی تمامی بخشها و صنوف اجتماعی در یک اتحاد و هم بستگی سراسری جبهه ای بزرگ از مردم ایران را در مقابل دشمن مشترک یعنی جمهوری اسلامی تشکیل داده و این حکومت را از اریکه قدرت به زیر بکشند. زمان پایان سرکشی های حکومت جمهوری اسلامی فرارسیده است. برکناری این حکومت فاسد از طریق مقاومتهای اجتماعی، مدنی و اعتراضی و تمرد اجتماعی از فرمانهای حکومتی بصورت متحد و همبسته، زمینه مستحکمی را برای رسیدن به آزادی و عدالت فراهم می سازد. جامعه ایران نیازمند اتحاد سراسری و ادامه مقاومت برای نجات خود است. اتحادی در خور از پشتیبانی از سوی تمام کشور، از کردستان، بلوچستان، اهواز، لرستان، ترکمن صحرا، آذربایجان، خراسان، فارس و اقشار گوناگون اجتماعى همه ملیتها و اقوام ایرانی سراسر کشور است.

شورای دموکراسی خواهان ایران حمایت مستقیم خود از اعتصاب سراسری رانندگان و کامیون دارن را اعلام نموده و متعهد است در پشتیبانی از این حرکت خروشان از هیچ اقدامی دریغ نورزد. این شورا همچنین از تمامی نیروهای دموکراسی می خواهد که در راستای ایجاد همبستگی و اتحاد مستحکم جنبشهای اجتماعی مردم ایران، صف های خود را بهم نزدیک کنند و برای ايجاد ائتلافى وسيع و گسترده و سرتاسرى تلاش نمایند.

دبیرخانه شورای دموکراسی خواهان ایران

نام احزاب و سازمانهابترتیب حروف الفباء

1.جبهه دموکراتیک ایران
2.جبهه متحد بلوچستان
3.جنبش همبستگی ستم دیدگان دادخواه
4.سازمان فرهنگی و سياسى خلق تورکمن
5.حزب اتحاد بختيارى و لورستان
6.حزب تضامن دموکراتيک اهواز
7.حزب دموکرات کردستان
8.حزب کومله کردستان ایران
9.حزب مردم بلوچستان
10.کانون فرهنگی و سياسى آذربایجان

نوشته های مرتبط

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار