بیانیه شورای دموکراسی خواهان ایران در خصوص سالگرد انقلاب ۲۲ بهمن ۱۳۵۷

بیانیه شورای دموکراسی خواهان ایران در خصوص سالگرد انقلاب ۲۲ بهمن ۱۳۵۷

چهل سالگی انقلاب اسلامی و زوال استبداد مذهبی در ایران

دیگر نیازی به ارائه آمار و ارقام در بیان واقعیت ها و کارنامه سیاه عملکرد جمهوری اسلامی نیست، که تمامی ظواهر اجتماعی خود حکایت از ماهیت فاسد و اندیشه ضد مردمی این حکومت مذهبی دارد. جمهوری اسلامی نیز در زمره حکومت های ایدئولوژیک قرار دارد که به هنگام ظهور در جایگاه حکومت و دولت، اسرارش هویدا شد. هدف از اعمال اصول و قواعد مذهبی در اداره جامعه و استفاده از دلارهای نفتی و ابزار و ارگان های سرکوب، به اطاعت در آوردن مردم و تبدیل آنها به بردگان مذهبی (امت) بود، امتی که بجز فرمانبری نیندیشند. خیانت تاریخی روحانیون نسبت به مردم و کشور ایران امر تازه ای نیست. آنها انقلاب مشروطه را نیز با تداخل افکار مذهبی شان در قانون اساسی مشروطه به انحراف کشانده اند.

شکست انقلاب اسلامی اما زمانی محرز شد که رهبر و مسئولان حکومت دریافتند که تابعیتی از سوی مردم وجود ندارد و بنابراین با غارت و انتقال سرمایه های هنگفت مردم ایران به کشورهای خاورمیانه و پیگیری هلال شیعی از تهران تا آفریقا و ایجاد جنگهای منطقه ای و حمایت از گروه های تروریستی نه تنها منطقه که اوضاع بین المللی را نیز به بحران کشانده اند. اکنون جمهوری اسلامی در دو جبهه داخلی و بین المللی به حکومتی غیر قابل تحمل و یاغی تبدیل شده است. از دید جامعه ایران، جمهوری اسلامی در ردای یک دشمن واقعی قرار گرفته است که باید از قدرت سیاسی ساقط شود و از نگاه بین المللی به دلیل یاغی گری و مداخله نظامی در کشورهای دیگر و حمایت از تروریسم به حکومتی خطرناک تبدیل شده است که باید از معادله منطقه حذف شود.

شورای دموکراسی خواهان ایران اعلام می دارد که برکناری و حذف جمهوری اسلامی اجتناب ناپذیر است و در این مسیر اتحاد و همبستگی اپوزیسیون مخالف حکومت به یک ضرورت تبدیل شده است. با توجه به نفوذ عوامل جمهوری اسلامی در میان اپوزیسیون، نحله های مختلف اپوزیسیون باید با طرد عوامل مخالف اتحاد و همبستگی اپوزیسیون و با پذیرش مواضع مختلف، آستانه تحمل خود را افزایش دهند و برای ایجاد اتحاد و همبستگی اجتماعی در لایه ها و صنف های مختلف جامعه و جنبش های اعتراضی مختلف تلاش نمایند.

دستیابی به دموکراسی و آزادی از خواست های برحق مردم ایران است. بنا براین شورای دموکراسی خواهان ایران با اتکا به تمامی خواست ها و مطالبات مردم سراسر ایران و استیفای حقوق اقوام و ملیت های ایران در چارچوب یک سیستم غیر متمرکز فدرال تمامی تلاش خود را بکار خواهد بست تا دموکراسی به مفهوم واقعی و صحیح آن در ایران پس از جمهوری اسلامی نهادینه شود. شورای دموکراسی خواهان ایران از مردم سراسر کشور بویژه اقوام و ملیت های مختلف در مناطق کردستان، اهواز، بلوچستان، لرستان، ترکمن صحرا، آذربایجان و فارس می خواهد که خود را برای اتحاد سراسری آماده نمایند و به این منظور ارتباطات خود را با نهادهای شورای دموکراسی خواهان ایران گسترش دهند. سقوط جمهوری اسلامی حتمی است اما با اتحاد و همبستگی در اپوزیسیون و ایجاد آلترناتیو و برقراری اتحاد سراسری بین تمامی مردم ایران.

نام احزاب و سازمانهای امضاء کننده شامل احزاب و سازمانها

بترتیب حروف الفباء:

1– جبهه دموکراتیک ایران

2- جبهه متحد بلوچستان

3- جنبش همبستگی ستم دیدگان دادخواه

4- سازمان فرهنگی و سياسى خلق تورکمن

5- حزب اتحاد بختيارى و لورستان

6- حزب دموکراتیک تضامن اهواز

7- حزب دموکرات کردستان

8- حزب کومله کردستان ایران

9- حزب مردم بلوچستان

10- سازمان فرهنگی و سياسى آذربایجان

زنده باد اتحاد و همبستگی

زنده باد آزادی

دبیر خانه شورای دموکراسی خواهان ایران

نوشته های مرتبط

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار